• Головна
  • Сфера обслуговування має перейти на державну мову
Перехід на українську мову
11:42, 16 січня 2021 р.

Сфера обслуговування має перейти на державну мову

Перехід на українську мову
Перехід на державну мову з 16 січня 2021 року

Перехід на державну мову з 16 січня 2021 року

Сфера обслуговування переходить на державну мову

Це вимоги раніше прийнятого закону про функціонування української мови

16 січня набуває чинності стаття 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" згідно з якою відбувається повноцінний перехід сфери обслуговування на українську мову. Виходячи з цього, не залежно від форми власності, усі послуги, товари, інформація про них повинні надаватися українською мовою.

Як повідомляє уповноважений із захисту української мови - Тарас Кремінь, це дасть можливість українським споживачам за замовчуванням отримувати інформацію і обслуговування державною мовою. Винятком може бути прохання клієнта обслуговувати його на будь-якому іншому мовою, яка допустима для обох сторін.

Перехід стосується не тільки торгівлі але і соціальних послуг, медицини, і також сфери освіти. Крім усного переходу українською мовою повинні бути всі цінники, технічні характеристики, інструкції, меню та інші подібні документи. При цьому інформація в них може дублюватися на інших мовах.

Що робити в разі порушення прав ?:

В разі порушення прав на обслуговування українською мовою, споживач повинен в першу чергу звернеться до керівництва підприємства або закладу і попросити виправити ситуацію. Рекомендується залишати зауваження в книзі скарг та пропозицій. З'являється можливість повідомити про порушення Уповноваженого направивши йому письмову скаргу або електронною поштою. При цьому слід вказати максимально повну інформацію про ситуацію, і надати докази порушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перехід на українську мову #новини яремче
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...