Обережно шахраї
18:39, 22 лютого 2021 р.

Аферисти і "акції" в АТБ

Обережно шахраї
Шахрайство на акціях в АТБ

Шахрайство на акціях в АТБ

"Акції" в АТБ або новий вид обману населення?

Як не потрапити на новий вид афери

З настанням складної фінансової ситуації, людям хочеться вірити в чудо, легкі виграші, отримання великої грошової суми. Особливу довіру втілює використання відомих брендів і торгових марок. Ці методи давно на озброєнні у аферистів. Пропозиції завжди привабливі, а результат залучення один і той же - втрата грошей, а часто ще й борги.

Серед свіжих прикладів інтернет-шахрайства - "акція" роздачі грошей від великої торговельної мережі України АТБ. На швидку руку створюється підставний інтернет-ресурс посилання на який розсилається у вигляді повідомлень через Viber. В умовах описується можливість отримати призи та гроші від компанії, а для цього потрібно всього лише перейти за посиланням.

"Жертва схеми вирішує, що особливої ​​загрози немає, так як в повідомленні згадується назва відомої торгової мережі .... І зрозуміло попадається на гачок. Шахраї не бояться обманювати і тих хто в силу цифровий безграмотності і довіри ризикує втратити останні гроші" - розповідають в торговельної мережі АТБ

Перейшовши за посиланням, люди потрапляють на сайт шахраїв який оформлений в фірмових кольорах АТБ, але не має відношення до компанії. До речі про це повідомлено дрібним шрифтом, але його ніхто не читає.

Робиться ставка на азарт і поспіх. Людині пропонується вибрати одну з трьох скриньок, і після вибору Ви щасливий володар 3000 гривень. У наступному раунді після вибору сума перетворюється в 3000 доларів. У самому розпалі конкурсу учаснику пропонують оплатити скромну суму 160 гривень за обмін цих грошей на гривневий еквівалент.

Переклад цих грошей виглядає не простим, але щасливий переможець не втрачає надії і на емоціях повідомляє шахраям секретний код CVV, номер карти і термін її дії. Отримавши ці даний з карти знімаються всі поточні кошти, в тому числі і кредитні, які власник потім зобов'язаний компенсувати.

В цьому випадку розраховувати, що банк якимось чином скасує операцію або поверне гроші - не варто. Система безпеки банку не помітить помилок так як вважатимуть що коштами скористалися саме ви як єдиний хто знає всі реквізити.

На жаль в цих випадках розшукати шахраїв практично неможливо. Найчастіше вони навіть можуть знаходиться не в Україні, а отримані кошти переводяться на віртуальні рахунки.

Як не стати жертвою аферистів

  • Акції з роздачі грошей, нерухомості, автомобілів ніхто в світі не проводить. Це завжди шахрайство
  • Реквізити банківської карти, коди і паролі не можна нікому повідомляти
  • Більшість афер проводиться в поспіху, розраховуючи на емоційність учасників. Будьте уважні в цьому 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#акції в атб #шахрайство #новини яремче
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...