• Головна
 • ICP криптовалюта:переваги використання
Новини компаній
17:24, 19 липня 2023 р.

ICP криптовалюта:переваги використання

Новини компаній
ICP криптовалюта:переваги використання, фото-1

ICP є нативним токеном Internet Computer — блокчейну DFINITY Foundation. Розробка такого проекту — це намагання подолати недоліки звичайного інтернету: недостатня безпека, витік персональних даних, витрати на хмарні сервіси, відсутність децентралізації. Мережа computer internet є незалежною, а її вузли знаходяться в незалежних центрах обчислювання, та керовані децентралізованими постачальниками.

Криптовалюта icp використовується для голосування, стейкінгу, різних обчислень та смарт контрактів. Цифрова валюта має наступні переваги:

 • необмежену масштабованість;
 • потужну пропускну спроможність;
 • високу швидкість здійснення операцій;
 • можливості запуску складних децентралізованих операцій.

ICP як основа проекту, виконує і управлінські, і службові функції. Коїн дозволяє створити віртуальні «нейрони» для ручного та автоматичного голосування. Особливі налаштування можуть спрямувати індивідуальний нейрон одного власника за іншими нейронами.

Сценарії використання ICP

Як власний мережевий токен ICP призначений для сприяння управлінню в мережі, та відіграє роль винагороди її учасникам. Протокол internet computer — це об’єднання пристроїв в мережу «світового комп’ютера», потрібної для здійснення діяльності служб Web3. Такі платформи здатні забезпечити високий ступінь приватності користувачам соціальних мереж. Якщо мережа побудована на даному блокчейні, то користувачі таких мереж можуть здійснювати наступні дії:

 • заходити на платформу за допомогою криптографічних символів: відбитка пальця чи Face ID;
 • зберігати та ділитись мультимедіа файлами на високій швидкості мережі;
 • блискавично переказувати будь-які криптовалюти та NFT через повідомлення у чаті;
 • ставати співвласниками чи входити в команду модераторів керівної організації DAO.

Як службова криптовалюта, utility-токен ICP використовується як нагорода операторів мережі, або виступає платою за різні види операцій: переклади, смарт контракти, випуск програм тощо.

Перевагою блокчейну Internet Computer є використання контейнерних смарт контрактів. Це набори байт-коду WebAssembly, що допомагають взаємодіяти з іншими смарт контрактами методом передачі повідомлень. Смартконтракти запускаються паралельно, та сприяють ще більшому масштабуванню мережі. Для функціонування та роботи dapps і інших сервісів, розробники додають у контейнерні смарт контракти цикли. Це забезпечує дефляцію токенів проекту.

Використання utility-токену ICP має декілька стратегій в Internet Computer Protocol:

 • обмін на цикли в контейнерних смарт контрактах;
 • створення нейронів для голосування;
 • стекинг в DAO;
 • винагорода за голосування;
 • як інвестиція в продажі, що керуються сервісами Web3.

Популярність та потреба в токені ICP виникає завдяки втіленню мети Internet Computer Protocol — додавання функціональності мережі до загальної системи інтернету. В цьому разі виникають безмежні можливості створення децентралізованих систем та сервісів, що розміщені на даному блокчейні.

Криптовалюта ICP: де купити та зберігати

На централізованих біржах можна купити та продати токени ICP. Також криптовалюта є в обороті сервісів, що спеціалізуються на обміні, продажу та купівлі різних фіатних та цифрових валют. Біржа WhiteBIT пропонує надійне зберігання криптовалюти ICP на своїх рахунках. Можна вибрати будь-який вид електронного гаманця для зберігання цифрового токену в доступних мережах. Серед існуючих найнадійнішим вважається апаратний гаманець. Останнім часом посилились ризики зломів.

Спеціалісти висказують неоднозначні прогнози стосовно даної криптовалюти. Хоча мережа Internet Computer Protocol набирає обертів, але конкретних планів розробники не озвучують. Загалом планується розвиватись та збільшувати мережу за принципом геометричної прогресії. Хтось бачить великі перспективи розвитку крипти, а інші аналітики вважають вкладення в ICP ризикованими.

Перспективи на майбутнє для utility-токену ICP

Що вказує на те, що вартість криптовалюти буде зростати? Такими передумовами є науковий підхід при створенні стартапу, технічні інновації в розробках, унікальна структура з децентралізованими дата-центрами та апаратними вузлами. Але ж токен не підкріплений ніякими активами: золотим чи доларовим резервом, реальними ресурсами чи цінними паперами. Може завдяки цьому курс природної крипти Internet Computer не є стабільним, та схильний до значних коливань.

Але криптовалюта вважається перспективною внаслідок підтримки проекту великими інвесторами. Впроваджуються технології, що можуть змінити підхід до загальної мережі інтернету. Чим протокол Internet Computer відрізняється від інших блокчейнів:

 • спрощений та зрозумілий інтерфейс користувача дає можливість будь-кому створити на його платформі DApps-застосунок;
 • устрій апаратного забезпечення кардинально інший: він працює як мережа децентралізованих вузлів під контролем незалежних постачальників;
 • забезпечує дуже швидке опрацювання всіх транзакцій.

Токен ICP значно сприяє керуванню мережею, він потрібен для компенсування вузлів, що проводять обчислення. Користувачі екосистеми «Світового комп’ютеру» отримують винагороди за свою участь у всередині екосистеми саме мережевою криптовалютою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...