Середня відсоткова ставка за іпотекою в Україні встановлена на рівні 10-20% річних. Але при невеликій зарплатні близько 10 000 грн навіть такий відсоток виступає серйозною перешкодою на шляху до власного житла. Тому ще до отримання іпотеки клієнти цікавляться, чи можливо знизити відсоткову ставку і які умови потрібно виконати. Гарні новини полягають в тому, що оформити миттєвий кредит на більш вигідних умовах можна, дотримуючись описаних в статті рекомендацій - https://allycredit.com.ua/momentalnyj-kredyt-onlajn-na-kartu/ .

Заповнюйте заявку в тому банку, клієнтом якого ви вже є

Програма лояльності для постійних клієнтів є практично в кожному українському банку. Звертаючись за іпотечним кредитом, постійний клієнт може розраховувати на знижений відсоток і більш лояльні умови кредитування. Наприклад, зарплатним клієнтам, тим, які мають вклад або користуються кредитною картою, ставку по договору можуть знизити на 1-2 пункти. На більшу знижку можуть розраховувати клієнти, які мають відмінний кредитний рейтинг і раніше не мали проблем із поверненням боргів.

Скористайтесь депозитною програмою

Якщо у планах на майбутнє отримання іпотечного кредиту, можна заздалегідь оформити депозит в банку, умови якого підходять більше всіх. Це дозволить вирішити одразу дві задачі:

  1. Регулярне поповнення вкладу дасть вам можливість накопичити достатню суму початкового внеску.

  2. Банк бачитиме реальні докази вашої платоспроможності.

В момент оформлення заявки на іпотеку вам можуть запропонувати більш вигідні умови кредитування: зниження відсоткової ставки, безкоштовні допоміжні послуги або більшу суму кредиту. Враховуйте, що не варто закривати депозит до моменту отримання іпотеки, краще надайте банку гарантії вашої фінансової стабільності.

Користуйтесь послугами банку, зарплатним клієнтом якого ви є

В цьому випадку можуть запропонувати кілька програм лояльності. Якщо ви отримуєте заробітну плату на карту цього банку, процедура оформлення заявки буде спрощеною, а також не доведеться приносити довідку про розмір доходу. До того ж банк може надати інші корисні послуги: юридичний супровід, страхування на вигідних умовах або продовження терміну виплати.

Підготуйте максимальний перший внесок

Краще мати не менше 10% від вартості житла, але якщо ця сума буде більшою, швидше за все фінансова установа запропонує знижену відсоткову ставку в середньому на 0.5-2%. Не завжди є можливість знайти таку суму коштів, тому багато клієнтів спершу обирають варіант оформлення кредиту на споживчі потреби або користуються послугами мікрофінансових організацій.

При можливості обирайте скорочений термін кредитування

В середньому іпотека в Україні видається на період 7-12 років. Позичальники зазвичай обирають варіант оформлення на максимальний період із можливого, що дозволяє зменшити розмір щомісячних виплат. Але при цьому збільшується розмір відсоткової ставки та загальна переплата по договору – як мінімум в 1,5-2 рази більше. Якщо з'являються вільні кошти, краще виплачуйте заборгованість достроково, тим самим зменшиться переплата.

До отримання кредиту в іноземній валюті варто відноситись скептично. В цьому випадку є можливість значно зекономити на ставці, але залишаються інші ризики, пов'язані з коливанням курсу.

Чи можна знизити відсоткову ставку у процесі виплати

Клієнтам, котрі вже оформили іпотечні нові онлайн кредити і деякий час його виплачують, зменшити відсоток буде важче, але у деяких випадках все ще можливо:

  1. Якщо отримано статус багатодітної родини після народження третьої та наступної дитини.

  2. У випадку звільнення з роботи, отримання травми або інвалідності. Більшість банків готові йти назустріч клієнтам у разі надзвичайного випадку при умові, що складні життєві обставини можна довести документально.

Підсумки

Розмір ставки за іпотечним кредитом можна зменшити до підписання заявки та безпосередньо в процесі виплати. Якщо шукаєте максимально вигідну програму, скористайтесь рекомендаціями:

  1. Зверніться до установи, послугами якої ви користувалися раніше.

  2. Запитайте, чи немає програм лояльності в банку, зарплатну карту якого ви маєте.

  3. Віддайте перевагу короткостроковим програмам.

  4. Підготуйте максимальну суму для першого внеску.