Основне завдання ізоляції для опалювальних труб – це максимальне скорочення відсотка тепловтрат. Якщо ізоляція трубопроводів опалення правильно спроєктована та змонтована, вона служить трубам надійним захистом від конденсату, корозії та промерзання. Як ізолятор використовуються різні матеріали, кожен з яких має свої особливості.

Основні вимоги до теплоізоляції

Особливі умови використання диктують свої вимоги щодо вибору матеріалу для ізоляції.

 • Термостійкість. Нагрів труб, а температура може досягати досить високих показників, не повинен вести до псування або плавлення ізоляції.
 • Низький рівень теплопровідності. Чим нижча теплопровідність матеріалу, тим краще він утримує тепло, і тим нижчими будуть втрати.
 • Стійкість до вологості. Особливо ця вимога є актуальною, якщо труби розміщуються під землею.
 • Хімічна та біологічна стійкість. Якщо покриття використовується для ізоляції під ґрунтом, важливо щоб воно не стало сприятливим місцем для розмноження грибка та різних мікроорганізмів.
 • Міцність. Стійкість до механічних пошкоджень гарантує тривалий термін служби ізоляції.
 • Екологічність. Деякі матеріали під час нагрівання можуть виділяти небезпечні для людини та навколишнього середовища речовини. Особливо важливо для труб, які знаходяться усередині будівель.

Міцні, безпечні, стійкі до зовнішніх дій матеріали – ось, що потрібно при монтажі системи опалення.

Види ізоляції для труб опалення

Існує кілька варіантів ізоляції, які використовуються в цій роботі найчастіше. Бажано розглянути кожен із них, щоб вибрати оптимальний.

Мінеральна вата для теплоізоляції

Цей утеплювач використовується давно і вже зарекомендував себе як ефективний та бюджетний матеріал. Плюси використання мінеральної вати в наступному:

 • стійкість до різних хімічних речовин;
 • безпека під час нагрівання;
 • вологостійкість;
 • термостійкість.

За допомогою мінеральної вати можна покращити роботу системи опалення та водопостачання, вона ідеально підходить у тих ситуаціях, коли необхідна ізоляція труб із постійно високою температурою. Вона ж послужить звукоізолятором. Нарешті, мінеральна вата зазвичай є основою виготовлення інших варіантів теплоізоляції.

Скловата як утеплювач для труб

Скловата є мінеральним утеплювачем, товщиною в кілька сантиметрів. Через низьку щільність матеріал може бути використаний лише в тому випадку, якщо теплоносій не нагрівається вище 180 градусів.

За допомогою скловати утеплюють труби системи центрального опалення. При цьому матеріал стійкий до біологічного та хімічного впливу і служить протягом багатьох років.

Утеплення труб пінополіуретаном

Це популярний тип утеплювача, який має велику кількість позитивних особливостей:

 • відсутність токсичних речовин та неприємного запаху під час нагрівання;
 • міцність та стійкість до механічного, хімічного та біологічного впливу;
 • високі діелектричні характеристики;
 • універсальність використання у будь-яких умовах;
 • тривалий термін служби.

Єдине, що може зупинити потенційного покупця – це висока вартість матеріалу.

Спінений поліетилен

Останнім часом спінений поліетилен виступає як утеплювач досить часто. Він може виступати основним та додатковим теплоізолювальним матеріалом.

Застосування його є актуальним як у приватних роботах, так і при монтажі магістрального трубопроводу. До основних переваг матеріалу віднесемо:

 • екологічність;
 • безпека для людини;
 • стійкість до перепадів температур та вологості.

Сюди можна додати відносно простий монтаж та тривалий термін служби без втрати первісних характеристик.

Утеплювач у вигляді фарби

Міцні покриття, які наносяться шляхом розпилення, і які складно видалити з носія – це теплоізоляційні фарби. Це не просто покриття, а особливий хімічний склад, спеціально розроблений для використання в системі теплопостачання.

Крім фарб на труби можуть напилюватися й інші речовини, що перешкоджають втраті тепла. Це може бути полістирол, але найчастіше поліуретан. Обробка труб подібними речовинами провадиться за допомогою пульверизатора.

При монтажі будь-якого виду теплоізоляції важливо дотримуватись базових правил. Так, ізоляція не наноситься безпосередньо на труби, спочатку їх покривають фольгованим скотчем з максимально точним поєднанням швів. Сам утеплювач закріплюється на трубах за допомогою сантехнічного скотчу, який слугує додатковим захистом системи від вологості.

Наостанок залишилося лише нагадати, що фахівці компанії "Ремонт оселі" допоможуть у виборі ізоляції для труб опалення та змонтують опалення у квартирі чи приватному будинку.