Жовчний міхур – це природній резервуар невеликого розміру, який служить для накопичення жовчі. Вона необхідна для перетравлення їжі, у якій є жири, а також деяких вітамінів та солей. Найбільш розповсюджене захворювання жовчного міхура – це жовчнокам’яна хвороба або холелітіаз. Якщо відбувається загострення, лікування проводиться тільки хірургічним шляхом – це операція по видаленню жовчного міхура. В Ізраїлі лікування жовчнокам’яної хвороби можна пройти у досвідченого лікаря – доктора Ігоря Марковича (https://drmarkovich.co.il/).

Що таке жовчнокам’яна хвороба?

Камені жовчного міхура формуються, як правило, без симптомів. Вони можуть знаходитись у міхурі довгі роки і людина про це навіть не здогадується. Але якщо камені потрапляють у жовчні протоки, вони блокують випорожнення міхура під час його скорочення, що викликає коліки, а з часом призводить до запалення жовчного міхура, тобто гострому холециститу.

Основна маса каменів мають у складі холестерин (90%), а також вони можуть утворюватись із білірубіну, через бактерії та ін.

Утворенню каменів у жовчному міхурі сприяють:

  • ожиріння;
  • вагітність;
  • стаз жовчного міхура;
  • медикаменти;
  • спадковість тощо.

Також причинами можуть бути важкі травми спинного мозку, тривале голодування, швидка втрата ваги через жорстке обмеження жирів.

Жовчнокам’яна хвороба має 4 стадії:

  • Літогенний стан, коли камені тільки почали утворюватися.
  • Безсимптомні камені у жовчному міхурі.
  • Симптоматичні камені з рідкими епізодами жовчних колік.
  • Ускладнена жовчнокам’яна хвороба.

Діагностика цієї хвороби включає збір лабораторних аналізів, УЗД, інколи КТ.

Як проводиться лікування жовчнокам’яної хвороби

Лікування жовчнокам’яної хвороби (https://drmarkovich.co.il/jkb/) проводиться по-різному в залежності від стану пацієнта. Як тільки камені стають симптоматичними, треба негайно проводити хірургічну операцію – холецистектомія (видалення жовчного міхура).

Якщо стан дуже важкий, спочатку пацієнта стабілізують з зовнішнім дренування жовчного міхура і потім проводиться холецистектомія. Хворому призначають антибіотики та анальгетики для зняття болю.

Щоб переконатись у тому, що лікування призначене правильно, треба дізнатись думку як мінімум двох лікарів (https://drmarkovich.co.il/second-opinion-ru/). Це дозволить знайти оптимальне рішення для швидкого та успішного одужання.