Дизайнери провели спостереження, що при вході в приміщення люди спочатку звертають увагу на меблі, а потім одразу – на вікна. Саме тому оформленню вікон надається таке значення. Щоб штори не лише звисали банальними прямокутниками уздовж стін та вікон, винахідники придумали спеціальні тримачі для штор. Це аксесуари, за допомогою яких можна закріплювати фіранки в бажаному положенні, створюючи при цьому гарне драпірування. Розглянемо, якими бувають сучасні шторні тримачі та як їх правильно обирати.

Функціональність портьєрних тримачів

Тримачі для штор були розроблені для тримання розсунутих полотен задля надходження в кімнату сонячного світла. Поступово вони почали виконувати й інші завдання. Наприклад, з їхньою допомогою можна приховати вади тканини, скоригувати пропорції вікна, навіть самої кімнати. Кількість сонячного світла за допомогою тримачів можна як додати, так і зменшити – відповідно до розташування на різних рівнях. Крім того, можна створити асиметричне кріплення або симетричне – залежно від вимог інтер’єру.

Тримачі для штор настінні оберігають шторну тканину від швидкого забруднення – адже якщо постійно зачіпати їх руками, то вони набагато частіше потребуватимуть прання.

Види шторних аксесуарів-тримачів

Сучасні тримачі для штор настільки різноманітні, що кожний бажаючий неодмінно обере для свого помешкання найбільш вдалий варіант. Усі вони умовно поділяються на:

  • текстильні;
  • масового виробництва;
  • авторські, унікального дизайну.

Текстильні – це зазвичай петлі та підхвати, виготовлені з тієї ж тканини, що й штори. Проте вони можуть бути придбані окремо, виготовлені з декоративних шнурів, з китицями чи без них, з бахромою, вишивкою, тасьмою, стразами чи іншим декоруванням.

Магнітні шторні тримачі – чудово пасують для легких фіранок та тюлевих гардин. Часто це стрічка або тасьма із вшитим магнітом та оригінальним декоруванням. Перевага магнітних тримачів – відсутність необхідності закріплення на стіні, оскільки вони тримаються безпосередньо на шторних полотнах. Проте такий варіант не підійде для важких портьєр, тому що магніт їх просто не втримає.

Настінний тримач - такий аксесуар на вигляд нагадує дверну ручку. Він кріпиться на стіну, а потім за нього заправляється штора. Найчастіше виготовляється з металу, проте може бути з пластику чи дерева – залежно від вимог дизайну інтер’єру. Обирається відповідно до люстри чи меблів. Така конструкція має стале кріплення.

Ми розглянули найпоширеніші варіанти тримачів для штор, і якщо є потреба в їхньому придбанні – перейдіть за посиланням та зробіть свій вибір.