Ланцюг на велосипед — невід’ємний елемент двоколісного транспорту. Якщо ви тільки почали з усією серйозністю займатися велоспортом, то маєте розуміти, якщо ця запчастина несправна або пошкоджена, то ходовій частині велосипеду загрожує поломка. Тому велосипедистам досить часто приходиться купувати новий цепок на заміну старого.

Ми допоможемо вам без зайвої теорії розібратися в особливостях правильного вибору даної велосипедної деталі.

Ланцюг на велосипед — які є різновиди?

Загалом дані запчастини можуть бути чотирьох видів:

  • для одношвидкісних велосипедів, більш відомі під назвою single-speed;
  • для багатошвиднісних байків (швидкісного байку з касетою);
  • half-link;
  • полегшені.

Треба розуміти, що ланцюг на велосипед буває різним і не тільки за призначенням, але по ряду інших характеристик. Ці конструкції виготовляються з різних сплавів, а самі сегменти перед зборкою проходять різноманітні додаткові процедури обробки. А ще візуально помітним може бути покриття, що теж певним чином впливає на технічні характеристики деталі.

Цепок на велосипед — поради правильного вибору

Порад правильного вибору цепки на ровер небагато, тому вам не прийдеться довго їх вивчати. Ми виділили декілька головних пунктів, а саме:

  • Розберіться в маркуванні на упаковці.
  • Оберіть внутрішню ширину ланки (кількість зірок касети має співпадати з кількістю швидкостей на яку розрахований ланцюг).
  • Віддайте перевагу товарам від перевіреного бренду.
  • Зверніть увагу на наявність замка, для швидкого встановлення та обслуговування виробу.
  • Вага – один з факторів під час вибору.

Слід зауважити, що останній пункт важливий переважно для професійних велосипедистів та любителів, які здійснюють заїзди на далекі відстані. Звичайно, полегшені модифікації можуть дозволити швидше розігнати ровер, але й зношуються скоріше і коштують дорого, тому у разі відсутності потреби у швидкісній їзді, то не варто витрачати зайві кошти.

Стосовно знання маркування, то це дуже корисна порада, навіть для професіоналів у велозаїздах. Ці позначки та дані на пакуванні запчастини можуть дуже багато розповісти про характеристики виробу, що й допоможе вам дізнатись чи підходить конкретний товар.

Ще одна порада-бонус: віддавайте перевагу велоцепкам виробникам відомих світових брендів: SRAM, Shimano, KMC. Справа в тому, що в цьому разі ви купуєте гарантовано якісну запчастину, яка відповідає усім стандартам якості та відповідний ресурс роботи.

Ми сподіваємось, що поради цієї статті стануть вам у нагоді та майбутні покупки будуть вдалими. В інтернет-магазині LetsBike.com.ua представлений великий вибір велосипедних запчастин, а у розділі блог ви знайдете корисні статті, які допоможуть отримати нові знання по догляду та обслуговуванню вашого байка.