Душові кабіни доступні в різних розмірах та формах. Найбільш популярні напівкруглі або квадратні. Найчастіше купують душові кабіни з розмірами 80х80 см або 90х90 см. Однак на ринку є моделі меншого та більшого розміру. У каталозі “Душові кабіни” зібрано близько 3500 моделей і вибір лише однієї з них викликає логічні труднощі.

Перш ніж купити душову кабіну, варто відповісти на кілька основних питань:

 • Наскільки велика ваша ванна кімната і скільки місця може зайняти душ?
 • Де ви хочете встановити душову кабіну?
 • Ви віддаєте перевагу душовій кабіні з піддоном або без нього?
 • З якого матеріалу має бути виготовлений душовий піддон?

Знаючи відповіді на ці питання, ви зможете звузити коло пошуку та скоріше знайти потрібну модель.

Які види є у асортименті?

Душові кабіни відрізняються зовнішнім виглядом, якістю, матеріалом, кольором, функціональністю та, звичайно ж, ціною. Однак однією з найважливіших відмінних рис є їх форма:

 • Прямокутні, завдяки величезному діапазону розмірів (від класичних 80х90 см вражаючих 120х110 см), легко адаптуються до будь-якого типу інтер'єру, забезпечуючи більшу свободу рухів під час прийняття душу.
 • Квадратні душові кабіни можуть запропонувати найменші моделі (наприклад, 70х70 см) легко вписуються в невеликі ванні кімнати, заощаджуючи цінні сантиметри.
 • Душові напівкруглої форми найчастіше призначені для встановлення в кутку приміщення (хоча на ринку зустрічаються і пристінні моделі). Зазвичай вони займають мало місця, тому дуже добре підходять для середніх ванних кімнат.

Прямокутні, квадратні та напівкруглі душові кабіни – класичні моделі, які є практично в кожній квартирі. Якщо ви любитель менш стандартних рішень, радимо глянути на п'ятикутні, асиметричні кабіни або моделі walk-in (без стандартних дверей). Але варто знати, що ціна душової кабіни буде дуже залежить саме від форми та розмірів.

Обираючи сантехніку, необхідно також пам'ятати про дверцята. Тип дверей буде залежати від кількості місця навколо кабіни. З урахуванням цього критерію можна обрати 1 з 3 типів:

 • розсувні. Являють собою двері, встановлені на спеціальних роликах, що йдуть у напрямних. Їх можна легко переміщати між стінами кабіни;
 • розстібні. Їм потрібно більше місця, ніж попередньої моделі, тому що вони відчиняються як класичні двері (зазвичай за межі кабіни);
 • складні. Їх відрізняють невеликі габарити та легке відкривання (складаються гармошкою).

Збираючись купити душову кабіну, слід відразу подумати про піддон. Найкраще і надійне рішення – купити душовий комплект повністю, тобто кабіну з прикріпленим до неї піддоном. Тоді ми маємо гарантію, що всі деталі ідеально підійдуть один до одного. Коли у вас немає такого вибору або просто хочете самі зібрати комплект своєї мрії, пам'ятайте, що душовий піддон повинен бути сумісний з кабіною. На щастя, більшість виробників вказують, які типи піддонів (крім спеціалізованих) підходять до конкретних типів кабін, тому тут вам не доведеться діяти наосліп.

Душова кабіна або ванна?

На ухвалення рішення мають впливати переваги обох варіантів, серед яких покупець обере ті плюси, які важливі саме для нього:

Душ:

 • можна встановити у невеликому приміщенні, з незвичайним плануванням;
 • можливе встановлення врівень з підлогою або піддоном;
 • швидше та екологічніше, тому що вам потрібно менше води.

Ванна:

 • ванна часто дуже подобається дітям;
 • не потрібно вибирати між ванною та душем, ви можете робити і те, й інше;
 • ванни з масажними струменями забезпечують ще більше розслаблення.

Хоча купання у ванні та душ досягають однієї мети, а саме очищення шкіри, їх вплив на організм різний. У той час як душ насамперед стимулює, ванна сприяє розслабленню. Однак для щоденної гігієни рекомендується використання душу. Купання у ванні слід проводити час від часу, оскільки щоденне перебування у теплій воді може послабити захисний бар'єр шкіри.

Висновок

При ухваленні рішення про купівлю, слід орієнтуватися на функціональність душової кабіни, а потім на її зовнішній вигляд. Переконайтеся, що вибрана модель досить простора, щоб дати вам повну свободу пересування під час купання. Якщо ви оберете варіант з дверцятами, переконайтеся, що вони щільно прилягають і легко відкриваються та закриваються. Також оберіть правильний тип піддону, особливо якщо в домі є малі діти.