Сучасні мікрокредити — це можливість швидко отримати необхідну суму без тривалого очікування та додаткових перевірок. При видачі коштів банки проводять ретельну перевірку потенційного клієнта: вимагають безліч документів, підтвердити рівень доходу, надати заставу або привести поручителя. Якщо хочеться піти простішим шляхом, допоможуть мікрофінансові організації, які можуть і не вимагати різних довідок про доходи credit18.com.ua/kredyt-bez-dovidky-pro-dokhody-onlajn/ для отримання онлайн-позики.

Що таке мікрокредити

Це невелика позика, котра видається на короткий термін, що як правило не перевищує 1 календарного місяця. Максимальний розмір подібної позики — до 30 тис. грн., але при першому зверненні клієнту варто розраховувати на 1-2 тис. грн.

Скористатись послугами МФО може будь-який повнолітній громадянин України або навіть пенсіонер, оскільки верхня вікова межа у подібних компаній часто досягає 75 років.

Для отримання коштів необхідно надати оригінал паспорта та ідентифікаційного коду, мати банківську карту, що оформлена на ім'я позичальника та повідомити актуальний номер мобільного телефону. Завдяки спрощеній процедурі подачі заявки, заповнити анкету онлайн можна одразу у декількох компаніях, після чого обрати для себе найвигідніші умови.

Законодавство України про споживчі кредити

Діяльність фінансових установ регулюються з боку закону, хоча окремих документів відносно їх роботи немає. Недавно в закон України про споживче кредитування були внесені поправки, дія яких розповсюджується навіть на короткострокові позики, що видаються на термін до 1 місяця. Згідно з його вимогами МФО зобов'язуються описувати умови надання коштів максимально повно, щоб клієнт отримав всю необхідну інформацію та не був введений в оману.

Від надмірного нарахування відсоткової ставки та штрафів за прострочку споживачів захищають ліміти. Тим самим позичальники не потрапляють у ситуацію, коли заборгованість стає критичною та вони більше не в змозі її виплачувати. Тому взяти велику кількість позик на серйозну суму та загнати себе до боргової ями більше не вийде.

Існує думка, що сучасні сервіси мікрокредитування, особливо ті, що надають свої послуги повністю дистанційно — це незаконна діяльність. Але подібні компанії підпорядковуються усім діючим нормам цивільного права та Закону Про захист прав споживачів. При умові, що компанія має ліцензію та веде свою діяльність законно, ніяких проблем при користуванні послугами у позичальників не виникне.

Як правильно обирати кредит

В цілому мікрокредитування — це зручна послуга, завдяки якій кожен охочий зможе отримати невелику суму коштів до зарплатні, не надаючи кредитору великий пакет документів та не витрачаючи багато часу. Але користуючись послугами мікрокредитних організацій необхідно уважно вивчати умови надання коштів, читати договір перед його підписанням, а також аналізувати власну платоспроможність.

Варто реально оцінювати ситуацію та власну можливість повернути необхідну суму коштів з відсотками в установлений термін. Інакше доведеться спілкуватись з колекторами, платити штрафи та пеню за прострочку, а також це прямий шлях до зіпсованого кредитного рейтингу та проблем з отриманням кредитів в майбутньому. Також, якщо у Вас є заборгованість в МФО, то не слід звертатись в інше МФО щоб оформити кредит на перекредитування мікрозайму з простроченнями, так як це тягне за собою тільки збільшення витрат на обслуговування позики. У цьому випадку найкращим варіантом буде позичити кошти у знайомих, щоби не капали зайві відсотки.

Перед подачею заявки варто уважно проаналізувати доступні на ринку програми, щоб знайти найвигіднішу пропозицію серед українських компаній. Безліч МФО сьогодні видають першу позику новим клієнтам без відсотків, тим самим можна суттєво зекономити, адже в кінці строку повернути необхідно лише ту суму коштів, що була отримана — без переплат та додаткових витрат.