Ожиріння є однією з популярних захворювань, якою страждають як дорослі, так і діти. Неправильне харчування, спадковість, поганий метаболізм є причинами до появи патології. Такі проблеми зі здоров’ям можуть призвести до сильних наслідків, пов’язаних з роботою різних систем організму.

Тому звернення до фахівця та зміна ритму й способу життя є найкращим рішенням. Правильно підібрані лікарські засоби при ожирінні інформація про які зазначена на сайті Аптеки медичної академії, сприятимуть схудненню та зміні самопочуття.

Чим небезпечне ожиріння для людини?

Ожиріння є серйозним медичним станом, який має вагомий вплив на роботу різних систем організму. Зокрема патологія є фактором ризику для розвитку численних хронічних захворювань, включаючи серцево-судинні (наприклад, серцеві напади та інсульт), цукровий діабет другого типу, певні види раку (грудної залози, кишківника тощо), а також проблеми з печінкою та дихальною системою.

Такі люди мають підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань, як-от артеріальна гіпертензія (високий кров'яний тиск), атеросклероз (закупорка артерій відкладенням жирових нальотів), коронарна хвороба серця (загрозливий стан, коли артерії, які живлять серце, стають вузькими), та інші проблеми.

Також ожиріння може збільшити загрозу передчасної смерті. Великий обсяг зайвої ваги негативно впливає на функціонування органів і різних систем організму, а також підвищує ризик розвитку вищезгаданих хронічних захворювань. Варто зазначити, що такі особи мають також соціальні проблеми: невпевненість у собі та страх осуду оточуючих можуть призвести до депресії, низької самооцінки та соціальної відчуженості.

Як діють препарати від ожиріння?

За наявності проблем із зайвою вагою, фахівець прописує препарати, що впливають на травну систему й метаболізм та призначені для лікування ожиріння. Ліки мають різний механізм дії, далі казані деякі з особливостей застосування.

1.     Зменшення всмоктування жирів. Деякі препарати блокують абсорбцію у кишківнику, зменшуючи їх всмоктування в організмі. Це досягається шляхом зниження активності панкреатичних ліпаз, ферменту, який розщеплює жири на гліцерол і жирні кислоти. Ці препарати допомагають зменшити калорійний вміст їжі, що сприяє втраті ваги.

2.     Збільшення обміну речовин. Засоби стимулюють обмін речовин, що впливає на споживання енергії організмом. Це може включати підвищення темпу базового обміну речовин, сприяння жировому окисленню або збільшення розщеплення глюкози. Такі медикаменти допомагають підвищити споживання калорій та зменшити накопичення жирових запасів.

3.     Регулювання апетиту. Медикаменти впливають на апетит, зменшуючи або контролюючи відчуття голоду. Вони можуть впливати на нейротрансмітери, які регулюють апетит, зокрема серотонін, допамін або норадреналін. Це допомагає знизити споживання їжі, тим самим слідкувати за вагою.

Важливо зауважити, що вибір препарату залежить від індивідуальних потреб пацієнта, його стану здоров'я, які враховує фахівець перед рекомендацією. А придбати засоби можна на сайті https://ama.dp.ua/ з великим розмаїттям лікарських засобів для лікування будь-яких захворювань.