Коли справа доходить до завершального етапу внутрішнього оформлення приміщень, важливо не пропустити деталі. Ви створюєте завершений образ, який передає вподобання господарів, показує їх смак, навіть рівень достатку, багато іншого. Тому після шпалер, стелі, підлоги та встановлення меблів наступним кроком буде оформлення вікон за допомогою фіранок та штор, карнизів. Якісна тканина для штор – важливий момент, від цього залежить, скільки прослужить виріб, як буде виглядати, наскільки легко дбати про матеріал, тощо.

На що звернути увагу

У магазині вам доведеться враховувати багато факторів. Звичайно, краще звернутись до консультанта, який детально розповість про переваги того чи іншого варіанту. Хтось купує наосліп, побачивши картинку у Інтернеті, та для вдалого вибору рекомендується наживо переглянути матеріали, що сподобались, бо реальність часто суттєво відрізняється від зображення. Воно не здатне передати, яка тканина на дотик, як вона лягає, скільки світла здатна пропускати в кімнату. Однорідність матеріалу, його якість – важливий момент. Але, перш за все, зверніть увагу на наступне:

  • Розташування вікна;
  • Висота, ширина;
  • Стиль;
  • Кількість світла;
  • Висота стелі;
  • Форма кімнати (квадратна, прямокутна, занадто вузька, інше).

Запам’ятайте: будь-яке приміщення можна зробити більш чи менш освітленим, привабливим, комфортним завдяки тюлі, шторам, правильно підібраним кольорам, аксесуарам.

Штори не повинні повністю співпадати за забарвленням зі шпалерами, в кімнатах, де багато сонця, можна обрати більш темні, а на північній стороні – навпаки, світліші за шпалери варіанти. Однотонні матеріали достатньо універсальні, з ними можна багато чого комбінувати, доповнювати деталями, змінювати фіранки, при цьому залишаючи портьєри на місці. Це може суттєво перетворити атмосферу приміщення, освіжити його.

Тим, хто полюбляє малюнок, варто бути дуже уважними та обережними. Його колір, тематика, розміри фракцій відіграють важливу роль, можуть зіпсувати враження від дизайну кімнати або покращити його, візуально зробити стелю вищою, якщо елементи будуть розташовані вертикально.

Такі нюанси здаються незначними, проте часто після придбанні господарі шкодують, що не приділили більше уваги процесу вибору. Не поспішайте, зверніться до професіоналів, якщо сумніваєтесь у власних силах. На сучасному ринку можна знайти рішення для кожного.