Китайські електроавтомобілі займають близько половини позицій у різних рейтингах електрокарів, впевнено конкуруючи з моделями американського, європейського, японського та корейського виробництва. Їх головною перевагою залишається низька ціна при незмінній якості технічної складової. Причина доступності електричних авто з Китаю – стрімкий розвиток цієї ніші автопрому, виділення державою субсидій та умови, що сприяють розробці та випуску екологічних та економічних машин.

Недорогі китайські електрокари з високими технічними параметрами

Перехід на все більш сучасні виробничі лінії та колаборації з компаніями з Європи та США забезпечують постійне підвищення якості збірки електротранспорту в КНР. Крім того, саме Китай – лідер у сфері розробки та виготовлення електричних джерел живлення та зарядних станцій для автомобілів. Тому більшість сучасних китайських електрокарів потужні, швидкі, з продуманим дизайном і великим запасом ходу при невисокій вартості придбання та сервісного обслуговування.

BYD E6

Ціна: від 13 000 $

BYD E6 – найбільш популярний у КНР кросовер від першого у країні виробника авто на «зеленій» енергії. Також електрокар займає верхні позиції за показниками продажів у Європі. Високий рівень популярності серед автолюбителів пояснюється довговічністю машини без частого та коштовного сервісу та високими ходовими характеристиками.

Технічні параметри BYD E6:

 • об’єм багажника – 385 л;
 • потужність двигуна – 101 к. с.;
 • максимальна швидкість – 140 км/год;
 • акумулятор – літій-залізо-фосфатний місткістю 75 або 82 кВт;
 • запас ходу – 300 або 400 км залежно від встановленої батареї.

Кросовер з переднім приводом має лаконічний, але приємний дизайн. Кузов виробляється зі сталі підвищеної міцності, що разом із фронтальними та бічними подушками Airbag й іншими системами безпеки дає відчуття впевненості на дорозі.

Dongfeng EX1

Ціна: від 13 100 $

Dongfeng EX1 – невеликий і легкий кросовер, створений для комфортної їзди у міських умовах. Це бюджетний електрокар, що чудово виконує свої функції, не потребуючи при цьому частого та дорогого обслуговування.

Технічні параметри Dongfeng EX1:

 • потужність двигуна – 45 к. с.;
 • максимальна швидкість – 105 км/год;
 • акумулятор – потрійний літієвий місткістю 26,8 кВт;
 • запас ходу – від 300 км згідно з циклом NEDC.

Китайський бренд пропонує доступний електроавтомобіль із сучасним і стильним дизайном. Салон має солідний вигляд завдяки комфортним кріслам зі шкіряними вставками. Для повного відновлення заряду батареї потрібно всього 4,5 години, а у швидкому циклі акумулятор заряджається до 80% за 30 хвилин.

Wuling HongGuang Mini EV

Ціна: від 4 500$

Wuling HongGuang Mini EV – доступний електричний сітікар для масового споживача, що став спільною розробкою концерну General Motors та SAIC. Автомобіль має доволі непоказну зовнішність, але причиною його популярності стала в першу чергу низька вартість. Крім того, невеликі габарити машини роблять її максимально зручною у місті з насиченим трафіком. 3-дверний автомобіль без проблем вміщає чотирьох пасажирів або двох та багаж (зі складеними задніми сидіннями місткість багажника складає 741 л).

Технічні параметри:

 • потужність двигуна – 41 к. с.;
 • максимальна швидкість – 100 км/год;
 • акумулятор – літій-іонний місткістю 9,3 або 13,8 кВт;
 • запас ходу – 120 або 170 км залежно від встановленої батареї.

Серед недоліків сітікару варто вказати можливість зарядки лише від побутової мережі 220 В і необхідність доплачувати за версію з кондиціонером.