Вигідна довгострокова оренда земельного наділу запорука успіху діяльності, яку на ньому буде провадити орендар: це зазвичай сільськогосподарські роботи, фермерство, садівництво, виноградарство чи приватна діяльність.

Щоб безпечно і надійно орендувати землю, слід документально зафіксувати і нотаріально засвідчити цю домовленість між орендарем і орендодавцем.

Фахівці рекомендують шукати і здавати земельні ділянки в оренду за допомогою нового сервісу з пошуку нерухомості Flombu.com.

Перед підписанням договору про довготривалу оренду землі  варто дотримуватися таких практичних порад:

1. Вивчіть документи на ділянку

Переконайтеся, що в орендодавця є всі документи, які підтверджують його право власності на землю, насамперед правовстановлюючі документи та кадастровий номер ділянки.

2. Зясуйте цільове  призначення ділянки

Визначте, для яких цілей можна використовувати земельну ділянку згідно з її призначенням. Переконайтеся, що ваші плани з використання наділу відповідають його призначенню.

3. Узгодьте терміни оренди

Уточніть тривалість договору про оренду та умови його продовження. Зважайте на те, що тривалість оренди залежить від земельного законодавства та бажань власника.

4. Домовтеся про орендну плату

Уточніть суму орендної плати, яку зобовязуєтеся сплачувати, та умови здійснення проплати. Узгодьте з орендодавцем питання можливого підвищення ціни на оренду чи навпаки зниження.

5. Встановіть поточний стан земельної ділянки

Огляньте ділянку вживу. Переконайтеся, що наділ відповідає вашим потребам і у користуванні ним немає очевидних проблем або обмежень.

6. Зафіксуйте права та обов’язки сторін

Уточніть свої права та обов’язки як орендаря землі, а також права та обов’язки власника. Може йтися про обмеження на будівництво, використання ділянки, правила догляду за нею тощо.

7. Підпишіть договір оренди

Перед укладанням договору оренди уважно прочитайте його і переконайтеся, що умови, зафіксовані в документі, вас влаштовують. Якщо деякі пункти вам не зрозумілі або у якихось із них сумніваєтеся, проконсультуйтеся з юристом.

Оренда земельної ділянки це довгострокова угода, тому важливо докласти зусиль, щоб  проаналізувати її умови  та зробити правильний вибір. Головне  перевіряти документи на землю та особисто оглянути ділянку, щоб уникнути неприємних ситуацій у майбутньому.